Jelajah Maya http://www.jelajahmaya.com Perkongsian Menarik Sekitar Alam Maya Fri, 24 Aug 2018 16:16:18 +0000 en-US hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.8 http://www.jelajahmaya.com/wp-content/uploads/2017/03/cropped-Jelajah-Maya-Profile-1-150x150.jpg Jelajah Maya http://www.jelajahmaya.com 32 32 Pesta Futsal Rakyat Edisi Merdeka Tertutup Kedah 2018 http://www.jelajahmaya.com/pesta-futsal-rakyat-edisi-merdeka-tertutup-kedah-2018/ http://www.jelajahmaya.com/pesta-futsal-rakyat-edisi-merdeka-tertutup-kedah-2018/#respond Fri, 24 Aug 2018 16:16:18 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=6045 Pesta Futsal Rakyat Edisi Merdeka Tertutup Kedah 2018 hadiah lebih RM20,000 menanti ampa!

The post Pesta Futsal Rakyat Edisi Merdeka Tertutup Kedah 2018 appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/pesta-futsal-rakyat-edisi-merdeka-tertutup-kedah-2018/feed/ 0
Lagi 10 Penginapan Murah Sekitar Cameron Highlands Bawah RM100 http://www.jelajahmaya.com/lagi-10-penginapan-murah-sekitar-cameron-highlands-bawah-rm100/ http://www.jelajahmaya.com/lagi-10-penginapan-murah-sekitar-cameron-highlands-bawah-rm100/#comments Wed, 21 Mar 2018 01:16:18 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5994 Lagi 10 penginapan bajet dan murah bawah RM100 sekitar Cameron Highlands.

The post Lagi 10 Penginapan Murah Sekitar Cameron Highlands Bawah RM100 appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/lagi-10-penginapan-murah-sekitar-cameron-highlands-bawah-rm100/feed/ 3
Lebih 30 Theme Park Seluruh Malaysia http://www.jelajahmaya.com/lebih-30-theme-park-seluruh-malaysia/ http://www.jelajahmaya.com/lebih-30-theme-park-seluruh-malaysia/#respond Fri, 16 Mar 2018 06:10:27 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5872 Senarai lebih 30 taman tema seluruh negara.

The post Lebih 30 Theme Park Seluruh Malaysia appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/lebih-30-theme-park-seluruh-malaysia/feed/ 0
Warong Kampung Sg Pinang Dengan Menu Baby Crab Crispy Lazat http://www.jelajahmaya.com/warong-kampung-sg-pinang-dengan-menu-baby-crab-crispy-lazat/ http://www.jelajahmaya.com/warong-kampung-sg-pinang-dengan-menu-baby-crab-crispy-lazat/#respond Sun, 11 Mar 2018 10:02:43 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5860 Menu popular di Warong Kampung Sg Pinang adalah Baby Crab yang crispy dan lazat!

The post Warong Kampung Sg Pinang Dengan Menu Baby Crab Crispy Lazat appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/warong-kampung-sg-pinang-dengan-menu-baby-crab-crispy-lazat/feed/ 0
K Fry Urban Ayam Spicy Bergolek Guling Dengan Grilled Cheese http://www.jelajahmaya.com/k-fry-urban-ayam-spicy-bergolek-guling-dengan-grilled-cheese/ http://www.jelajahmaya.com/k-fry-urban-ayam-spicy-bergolek-guling-dengan-grilled-cheese/#respond Sun, 11 Mar 2018 06:57:48 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5847 Menu paling popular di K Fry Urban semestinya K'razy Spicy Cheese Fried Chicken Bumbuk.

The post K Fry Urban Ayam Spicy Bergolek Guling Dengan Grilled Cheese appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/k-fry-urban-ayam-spicy-bergolek-guling-dengan-grilled-cheese/feed/ 0
The Gemalai Village Resort Perkampungan Di Tengah Bendang http://www.jelajahmaya.com/the-gemalai-village-resort-perkampungan-di-tengah-bendang/ http://www.jelajahmaya.com/the-gemalai-village-resort-perkampungan-di-tengah-bendang/#respond Sun, 11 Mar 2018 06:00:43 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5838 The Gemalai Village merupakan satu-satunya resort berbentuk perkampungan yang menawarkan tempat kediaman berbentuk dangau di tengah-tengah sawah padi.

The post The Gemalai Village Resort Perkampungan Di Tengah Bendang appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/the-gemalai-village-resort-perkampungan-di-tengah-bendang/feed/ 0
Awatif Campsite Selak Khemah Terus Terjun Laut http://www.jelajahmaya.com/awatif-campsite-selak-khemah-terus-terjun-laut/ http://www.jelajahmaya.com/awatif-campsite-selak-khemah-terus-terjun-laut/#respond Sun, 11 Mar 2018 04:08:20 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5828 Bermalam di khemah tepi pantai yang putih bersih di Awatif Campsite. Keluar khemah dah boleh terjun masuk laut.

The post Awatif Campsite Selak Khemah Terus Terjun Laut appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/awatif-campsite-selak-khemah-terus-terjun-laut/feed/ 0
Master Chicken Porridge Bubur Ayam Setanding McD http://www.jelajahmaya.com/master-chicken-porridge-bubur-ayam-setanding-mcd/ http://www.jelajahmaya.com/master-chicken-porridge-bubur-ayam-setanding-mcd/#respond Sun, 11 Mar 2018 03:43:13 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5817 Kalau suka bubur ayam McD, mesti suka Master Chicken Porridge padu ni!

The post Master Chicken Porridge Bubur Ayam Setanding McD appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/master-chicken-porridge-bubur-ayam-setanding-mcd/feed/ 0
Belimbing Cafe Sediakan Roti Jala Gergasi http://www.jelajahmaya.com/belimbing-cafe-sediakan-roti-jala-gergasi/ http://www.jelajahmaya.com/belimbing-cafe-sediakan-roti-jala-gergasi/#respond Sat, 10 Mar 2018 15:14:54 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5814 Uniknya roti jala di sini ialah saiznya yang besar, roti jala gergasi!

The post Belimbing Cafe Sediakan Roti Jala Gergasi appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/belimbing-cafe-sediakan-roti-jala-gergasi/feed/ 0
Sailor’s Rest Resort Bermalam Glamping Atas Bot http://www.jelajahmaya.com/sailors-rest-resort-bermalam-glamping-atas-bot/ http://www.jelajahmaya.com/sailors-rest-resort-bermalam-glamping-atas-bot/#respond Sat, 10 Mar 2018 12:55:44 +0000 http://www.jelajahmaya.com/?p=5791 Rasai keunikan bermalam di atas bot atau glamping di Sailor's Rest Resort.

The post Sailor’s Rest Resort Bermalam Glamping Atas Bot appeared first on Jelajah Maya.

]]>
http://www.jelajahmaya.com/sailors-rest-resort-bermalam-glamping-atas-bot/feed/ 0